تاریخچه

شرکت دانش بنیان ابزار پزشکی اسوه آسیا پیشرو در مسیر طراحی و تولید ابزارهای پزشکی

شرکت ابزار پزشکی اسوه آسیا در بهمن ماه سال 1387 در زمینه تولید انواع ایمپلنت های ارتوپدی با 20 نفر پرسنل و تعداد 10 عدد دستگاه و ماشین آلات صنعتی در فضای  500 متر مربع در شهرک صنعتی فناوری‌های برتر در شهرستان مشهد مقدس آغاز بکار نمود. از سال 1389 شروع به عرضه و فروش محصولات خود به بازار نموده ایم و در سال 1399 با راه اندازی خط تولید بیومتریال دامنه آن را گسترش داده است.

این شرکت با هدف خودکفایی کشور در زمینه تولید ایمپلنت های ارتوپدی و نیز تبدیل شدن به برندی موثر در این صنعت فعالیت خود را ادامه داد به نحوی که در حال حاضر توانسته است در فضایی به مساحت 13000 متر مربع و با در اختیار داشتن بیش از 170 دستگاه ماشین آلات صنعتی بصورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری برای 250 نفر نیروی متخصص و فارغ التحصیلان دانشگاهی بطور مستقیم و 1000 نفر بطور غیر مستقیم اشتغال زایی داشته باشد.

مرحله اول توسعه
شرکت ابزار پزشکی اسوه آسیا دارای شبکه گسترده عرضه و فروش محصولات در سراسر کشور می باشد و در حال حاضر دارای بیش از 40 نمایندگی فعال در استان ها و شهر ها ی مختلف کشور است. همچنین محصولات اسوه به بیش از 400 بیمارستان عرضه می شود.
A
مرحله دوم توسعه
از نظر طراحی باید عنوان نمود که طراحی محصولات تولیدی شرکت کاملا منطبق بر برندهای معروف و شناخته شده این صنعت در کشورهای اروپایی و امریکایی است که در این راستا استفاده از تجهیزاتی نظیر دستگاه اندازه گیری اپتیک (VMM) و همچنین اسکنرهای سه بعدی به همراه نرم افزارهای تخصصی طراحی کمک شایانی به دقت طراحی ها نموده است.
B
مرحله سوم توسعه
استفاده از دستگاه های اتوماتیک در ساخت قطعات که نتیجه آن دستیابی به دقت ابعادی بالا و تضمین کیفیت در تمام قطعات تولیدی شرکت می باشد. از جمله این دستگاه ها در بخش تولید می توان به انواع CNC تراش و فرز، CNC هفت محور و دوازده محور و در بخش کیفیت به دستگاه های سختی سنج، کوانتومتری و دستگاه تست کشش جهت ارزیابی خواص مکانیکی و متالورژیکی مواد اولیه و محصولات اشاره نمود. از دیگر موارد مهمی که در بخش کنترل کیفیت محصولات می توان به آن اشاره نمود کنترل 100 درصدی محصولات با توجه به طرح کیفیت همان محصول می باشد.
C
مرحله چهارم توسعه
OsvehOss یک گرفت استخوانی سینتتیک با ترکیب دوفازی همگن است که از 60% هیدروکسی آپاتیت (HA) و40% بتا تری کلسیم فسفات (β-TCP) تشکیل شده است. به دلیل این ترکیب دوفازی، امکان ایجاد تلفیق خواص ثبات حجمی و مکانیکی طولانی مدت هیدروکسی آپاتیت و نرخ جذب کوتاه مدت بتا تری کلسیم فسفات فراهم می¬شود. این ترکیب شیمیایی به همراه تخلخل ساختاری کافی داربست، باعث می¬شود OsvehOssاز خاصیت استئوکانداکتیو، بیواکتیو و استئوپروموتیو برخوردار باشد. OsvehOss بطور کلی درجراحی¬های فیوژن ستون فقرات، تروما و شکستگی¬های ارتوپدی و نیز جراحی¬های پریودنتولوژی و فک و صورت به عنوان پرکننده، جهت ترمیم و بازسازی عیوب و حفرات استخوانی کاربرد دارد.
D