تاريخ

شركة قاعدة المعرفة للأدوات الطبية في آسيا هي شركة رائدة في تصميم وإنتاج الأدوات الطبية

بدأت شركة osveh Asia Medical Instrument Company العمل في عام 2007 في مجال إنتاج غرسات العظام مع 20 موظفًا و 10 أجهزة وآلات صناعية في مساحة 500 متر مربع في Top Technology Industrial Town في مشهد. واصلت هذه الشركة أنشطتها بهدف جعل الدولة مكتفية ذاتيًا في مجال زراعة العظام وأن تصبح علامة تجارية فعالة في هذه الصناعة ، بطريقة استطاعت القيام بها في مساحة 13000 متر مربع وأكثر من ذلك. من 170 يجب أن يوفر مصنع الآلات الصناعية فرص عمل لـ 180 متخصصًا وخريج جامعي بشكل مباشر و 1000 شخص بشكل غير مباشر على مدار الساعة وفي ثلاث نوبات عمل.

مرحله اول توسعه

شرکت ابزار پزشکی اسوه آسیا دارای شبکه گسترده عرضه و فروش محصولات در سراسر کشور می باشد و در حال حاضر دارای بیش از 40 نمایندگی فعال در استان ها و شهر ها ی مختلف کشور است. همچنین محصولات اسوه به بیش از 400 بیمارستان عرضه می شود.

مرحله دوم توسعه

از نظر طراحی باید عنوان نمود که طراحی محصولات تولیدی شرکت کاملا منطبق بر برندهای معروف و شناخته شده این صنعت در کشورهای اروپایی و امریکایی است که در این راستا استفاده از تجهیزاتی نظیر دستگاه اندازه گیری اپتیک (VMM) و همچنین اسکنرهای سه بعدی به همراه نرم افزارهای تخصصی طراحی کمک شایانی به دقت طراحی ها نموده است.

مرحله سوم توسعه

استفاده از دستگاه های اتوماتیک در ساخت قطعات که نتیجه آن دستیابی به دقت ابعادی بالا و تضمین کیفیت در تمام قطعات تولیدی شرکت می باشد. از جمله این دستگاه ها در بخش تولید می توان به انواع CNC تراش و فرز، CNC هفت محور و دوازده محور و در بخش کیفیت به دستگاه های سختی سنج، کوانتومتری و دستگاه تست کشش جهت ارزیابی خواص مکانیکی و متالورژیکی مواد اولیه و محصولات اشاره نمود. از دیگر موارد مهمی که در بخش کنترل کیفیت محصولات می توان به آن اشاره نمود کنترل 100 درصدی محصولات با توجه به طرح کیفیت همان محصول می باشد.

مرحله چهارم توسعه

OsvehOss یک گرفت استخوانی سینتتیک با ترکیب دوفازی همگن است که از 60% هیدروکسی آپاتیت (HA) و40% بتا تری کلسیم فسفات (β-TCP) تشکیل شده است. به دلیل این ترکیب دوفازی، امکان ایجاد تلفیق خواص ثبات حجمی و مکانیکی طولانی مدت هیدروکسی آپاتیت و نرخ جذب کوتاه مدت بتا تری کلسیم فسفات فراهم می¬شود. این ترکیب شیمیایی به همراه تخلخل ساختاری کافی داربست، باعث می¬شود OsvehOssاز خاصیت استئوکانداکتیو، بیواکتیو و استئوپروموتیو برخوردار باشد. OsvehOss بطور کلی درجراحی¬های فیوژن ستون فقرات، تروما و شکستگی¬های ارتوپدی و نیز جراحی¬های پریودنتولوژی و فک و صورت به عنوان پرکننده، جهت ترمیم و بازسازی عیوب و حفرات استخوانی کاربرد دارد.