مزیت ها و برتری ها

تاریخچه:

شرکت ابزار پزشکی اسوه آسیا در سال 1387 در زمینه تولید انواع ایمپلنت های ارتوپدی با 20 نفر پرسنل و تعداد 10 عدد دستگاه و ماشین آلات صنعتی در فضای  500 متر مربع در شهرک صنعتی فناوریهای برتر در شهرستان مشهد مقدس آغاز بکار نمود. این شرکت با هدف خودکفایی کشور در زمینه تولید ایمپلنت های ارتوپدی و نیز تبدیل شدن به برندی موثر در این صنعت فعالیت خود را ادامه داد به نحوی که در حال حاضر توانسته است در فضایی به مساحت 13000 متر مربع و با در اختیار داشتن بیش از 170 دستگاه ماشین آلات صنعتی بصورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری برای 180 نفر نیروی متخصص و فارغ التحصیلان دانشگاهی بطور مستقیم و 1000 نفر بطور غیر مستقیم اشتغال زایی داشته باشد.

در حال حاضر از تولیدات این شرکت می توان محصولات زیر را نام برد:

تولید سبد کامل محصولات ارتوپدی شامل پیچ، پلاک و نیل و ست های ارتوپدی

ایمپلنت های ستون فقرات

ست های جراحی ارتوپدی و ستون فقرات

و برای اولین بار در کشور تولید گرفت های استخوانی سنتزی (synthetic bone graft)

  کیفیت قابل توجه در مقایسه با محصولات داخلی و قابل رقابت با محصولات خارجی
  تنوع کامل سبد محصولات
  شبکه توزیع بسیار گسترده

از دیگر ویژگی های این مجموعه بهره گیری از نیروهای جوان، تحصیل کرده و با انگیزه در سطوح تکنسین فنی، کارشناس، کارشناس ارشد و دکتری تخصصی در رشته های مهندسی پزشکی، مکانیک، متالورژی و بیومواد می باشد.

به منظور شناسایی تکنولوژی های روز دنیا در این صنعت و انتقال مطالب در زمینه مواد اولیه، طراحی، ماشین آلات و کنترل کیفیت از خط تولید بیش از 20 کارخانه اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئیس بازدید انجام پذیرفته است که ماحصل آن را می توان اینگونه بیان نمود:

تهیه مواد اولیه از کارخانه ای معتبر در آلمان که این کارخانه به بیش از 60 کشور دنیا صادرات مواد اولیه دارد. این یعنی اینکه جنس و کیفیت محصولات تولیدی شرکت ابزار پزشکی اسوه آسیا، دقیقا معادل جنس و کیفیت برندهای معتبر اروپایی در زمینه تولید این نوع محصولات می باشد.

از نظر طراحی باید عنوان نمود که طراحی محصولات تولیدی شرکت کاملا منطبق بر برندهای معروف و شناخته شده این صنعت در کشورهای اروپایی و امریکایی است که در این راستا استفاده از تجهیزاتی نظیر دستگاه اندازه گیری اپتیک (VMM) و همچنین اسکنرهای سه بعدی به همراه نرم افزارهای تخصصی طراحی کمک شایانی به دقت طراحی ها نموده است.

استفاده از دستگاه های اتوماتیک در ساخت قطعات که نتیجه آن دستیابی به دقت ابعادی بالا و تضمین کیفیت در تمام قطعات تولیدی شرکت می باشد. از جمله این دستگاه ها در بخش تولید می توان به انواع CNC تراش و فرز، CNC هفت محور و دوازده محور و در بخش کیفیت به دستگاه های سختی سنج، کوانتومتری و دستگاه تست کشش جهت ارزیابی خواص مکانیکی و متالورژیکی مواد اولیه و محصولات اشاره نمود. از دیگر موارد مهمی که در بخش کنترل کیفیت محصولات می توان به آن اشاره نمود کنترل 100 درصدی محصولات با توجه به طرح کیفیت همان محصول می باشد.